Connect with us

Hi, what are you looking for?

Bundesliga

“Ende s’e besoj”, ylli i Dortmundit në lot: Shihja shokët dhe vuaja…

Jude Bellingham kishte ëndërruar mbylljen e aventurës me Dortmundin me fitore, titull dhe festë. Por java e fundit në Bundesliga rezultoi e dhimbshme për verdhezinjtë, që dështuan përballë Mainzit.

Titulli shkoi te Bayern Munchen, ndërkohë që mesfushori anglez, i cili u shpall futbollisti më i mirë i sezonit në kampionatin gjerman, ka reaguar në rrjetet sociale.

M’u desh pak kohë për të reflektuar mbi atë që ndodhi javën e fundit dhe gjatë gjithë sezonit. Ende nuk arrij ta besoj atë që ndodhi, dhe si ndodhi.

Lexo edhe:

Ata që luajtën dhanë maksimumin, nuk mund të vihet në dyshim angazhimi i lojtarëve. Fatkeqësisht, ne nuk ishim të saktë në momentet vendimtare.

Për mua ishte shkatërruese të shihja shokët e skuadrës duke vuajtur në atë mënyrë, pa ia dalë të kthenin rezultatin”. 

Më pas ndjesa për tifozët e mrekullueshëm të Dortmundit. “Kurrë nuk kisha përjetuar një atmosferë si ajo e së shtunës, dridhesha nga emocionet në pankinë.

Ju zhgënjyem (tifozëve), nuk ia dolëm t’ju dhuronim titullin kampion. Titull që e kishim në duart tona…

Shpresojmë që kjo fatkeqësi do të hapë një epokë të re për klubin, që arrin të garojnë për trofe çdo vit. Kjo është ajo që meriton qyteti dhe tifozët e Dortmundit”, deklaroi 19-vjeçari.

Lajme të tjera

Spanjë

Lajme të mira te Real Madrid. Në seancën e fundit stërvitore, organikës së trajnerit Carlo Ancelotti-t i është bashkuar edhe Vinicius Jr. Lexo edhe:...

Featured

Rubin Kazan u përball në transfertë me Baltika, në kuadër të javës së 18-të të Premier League-s ruse. Gjashtë minuta i kanë mjaftuar sulmuesit...

Serie A

Si mund të komunikosh me portierin dhe t’i japësh udhëzime taktike kur skuadra juaj është në fushë me dy lojtarë më pak, kur kanë...

Premier League

United mposhti 2-1 Chelsean në “Old Trafford”, në një sfidë të hapur dhe të mbushur plot raste. Skocezi Scott McTominay ishte heroi i vendasve...