Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Ëndërroj të stërvis Messin”, Gerrard zbulon dy klubet që e kërkuan kur luante me Liverpool

Stiven Gerrard, një legjendë e Liverpool gjatë karrierës së tij ka koleksionuar shumë oferta nga klubet më të mëdha të Europës. Ai zgjodhi t’i qëndronte besnik të kuqve ndërsa së fundmi, zbulon edhe disa nga klubet të cilat kërkuan ta “rrëmbenin” nga Anfield.

“Kam marrë oferta nga Real Madrid dhe Chelsea, por zemra ime gjithmonë i përkiste Liverpoolit. Unë nuk jam penduar kurrë që nuk ika nga Liverpool, nëse do të kthehesha pas në kohë, do të merrja të njëjtin vendim”.

Ndër të tjera, Gerrard që tashmë është trajneri i klubit të Al-Ettifaq në Arabinë Saudite, shpreson që një ditë aty të transferohet edhe Lionel Messi ndërsa heziton të zgjedhë mes argjentinasit dhe Cristiano Ronaldos.

Lexo edhe: 

“Për mua do të ishte një ëndërr nëse Messi transferohet te Al-Ettifaq, është një lojtar i jashtëzakonshëm dhe do të ishte një burim i madh marketingu për klubin. E di që është pak e vështirë që ai të transferohet në Arabinë Saudite, por nuk ka asgjë të keqe të ëndërrosh.

Messi apo Cristiano? Si Messi ashtu dhe Ronaldo janë lojtarë të mëdhenj. Kanë bërë histori në futboll. Ronaldo është një golashënues i jashtëzakonshëm ndërsa Messi është pak më shumë lojtar për skuadrën, më i kompletuar. Por, nuk mund të zgjedh sepse janë të dy legjenda”, u shpreh Gerrard.

Lajme të tjera

Euro 2024

Dështimi i radhës i kombëtares angleze ka trishtuar jo pak tifozët e zjarrtë ishullorë. Mes tyre edhe Gary Lineker, ish-sulmuesin historik të “Tre Luanëve”,...

Serie A

Vincenzo Iaquinta, kampion bote me Italinë në Gjermani 2006, u ndal te gara e madhe për fitimin e titullit kampion në sezonin e ri...

Merkato

Como u rikthye në Serie A pas 21 vitesh, por ambicia dhe paratë nuk mungojnë në klub, me drejtuesit që po punojnë për ndërtimin...

Euro 2024

“Spanja dhuroi spektakël, është një skuadër e jashtëzakonshme me lojtarë të rinj të pabesueshëm. Është një model i pakonkurrueshëm për t’i dhënë vlerë akademisë....