Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Ëndërrojmë CR7”, Europa e ka “harruar”, në Brazil të fiksuar pas portugezit

Klubet e mëdha të Europës e kanë “braktisuar” Cristiano Ronaldon. Ylli portugez ka edhe një vit kontratë me Manchester United, por nuk dëshiron të qëndrojë më në “Old Trafford”.

CR7 kërkon një ekip që garon në Champions League, por deri tani nuk po ia del të sigurojë asnjë akord. Në Arabinë Saudite kanë një propozim të çmendur për 37-vjeçarin.

Dy vite kontratë me 125 milionë euro pagë sezonale, 20 milionë euro për agjentin Jorge Mendes dhe 30 milionë për Manchester United për të blerë kartonin e sulmuesit.

Ndërkohë, Ronaldon e ëndërron edhe Corinthians. Presidenti i klubit brazilian, Dulio Monteiro Alves fton portugezin t’i bashkohet skuadrës së tij. “Në ëndërrojmë, sepse jemi Corinthians.

Këtu kemi Willian dhe Renato Augusto. Në futboll gjithçka është e mundur, unë e kam detyrim të bëj më të mirën time për Corinthiansin.

Po provojmë të marrim Cristiano Ronaldon. Për momentin nuk po bisedojmë, thjesht po monitorojmë situatën dhe jemi vigjilent. Imagjinoni që papritmas të ndjeni dëshirën të luani në Brazil… ”, deklaroi presidenti i klubit nga Sao Paulo.

Corinthinas renditet në vend të dytë në kampionat, me katër pikë më pas se Palmeiras. Në stol qëndron portugezi Vitor Pereira, teksa tifozët presin titullin kampion, trofe që u mungon prej vitit 2019.

TESTONI NJOHURITË TUAJA RRETH PREMIER LEAGUE

QUIZ/ Premier League 2021-2022 – Sa mirë e kujtoni sezonin që sapo u mbyll?

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...