Connect with us

Hi, what are you looking for?

Conference League

Ëndrra vazhdon, ja si rreshtohet Struga përballë Swift Hesperange

Struga përballë një tjetër prove të madhe, që, nëse kalohet, e çon në play off-in e Conference League-s. Kampionët e Maqedonisë së Veriut presin Swift Hesperange të Luksemburgut në raundit e tretë të kompeticionit.

Trajneri Shpëtim Duro ka përzgjedhur formacionin më të mirë të mundshëm, duke i besuar tredhëmbëshi sulmues Mazrekaj-Radeski-Ibraimi.

Lexo edhe:

Në portë, i zakonshmi Kjosevski, ndërsa treshja e mbrojtjes do të formohet nga Neziri, Radic dhe Krivanjeva.

Në mesfushë do të rreshtohen Malikji, Shabani, Bojku e Zguro.

Një shans i artë për Strugën, që i ka të gjitha mundësitë të kalojë në play off, pse jo të prekë edhe grupet e Conference League në pjesëmarrjen e parë evropiane.

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...