Serie A

Enigma Dybala, ka probleme në gju rikthimi mbetet një mister!

Juventus-Crotone dukej si ndeshja perfekte për rikthimin e Paulo Dybalas në fushë pas një kohe të gjatë. Por jo, dueli ndaj kalabrezëve nuk ishte ai i rikthimit të madh të argjentinasit i cili nuk zbret në fushë që nga 10 janari në sfidën e fituar me shifrat 3-1 nga Juventusi ndaj Sassuolos. Tifozët bardhezi duhet të presin akoma për të shijuar në fushë “magjitë” e La Joya-s që duhet theksuar se në këtë sezon ka lënë shumë pak shenjë, teksa në 11 takime që është aktivizuar në Serie A ka shënuar vetëm 2 gola. Pirlo vendosi të mos e rrezikonte Dybalan ndaj Crotones, pasi gjuri i argjentinasit ka ende probleme dhe do t’i duhet edhe pak kohë për t’u rikuperuar plotësisht.

12 muajt e fundit nuk kanë qenë më të mirët në karrierën e Dybalas sepse nga ai gol ndaj Interit në derbin e Italisë 8 marsin e kaluar e deri më sot, 27-vjeçari ka vuajtur shumë duke u dëmtuar në disa raste dhe duke kaluar një pjesë të madhe të kohës në infermieri. Problemet fizike janë kthyer në një makth për numrin 10 të bardhezinjëve dhe për të parë sërish Dybalan e vërtetë, atë që zgjidh ndeshjet me një goditje prej gjeniu, Andrea Pirlo dhe tifozët e Juves duhet të presin ende. Rikthimi në fushë i argjentinasit mbetet një mister edhe pse në kampin e kampionëve të Italisë shpresojnë që 27-vjeçari të jetë sa më shpejtë në dispozicion të skuadrës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency