Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Enis Bardhi në merkato, interes nga La Liga dhe Serie A për sulmuesin

Enis Bardhi u bë pjesë e Trabzonspor në fillimin e sezonit aktual, megjithatë eksperienca në skuadrën turke mund të mos zgjasë për shumë. Kjo pasi mediat lokale raportojnë se për 27-vjeçarin ka interes nga La Liga dhe Serie A. Më konkretisht bëhet fjalë për Mallorcan, aty ku aktivizohet edhe Vedat Muriqi.

Spanjollët renditen në mesin e tabelës në kampionat dhe madje nuk janë larg zonës europiane, dhe me një si Enis Bardhi që ka pasur eksperiencë më parë në La Liga me Levanten, shanset për një renditje rekord vetëm sa mund të shtoheshin. Nga ana tjetër, nga Italia për Bardhin interesohet Torino.

Edhe në klubin “granata” luan një tjetër shqiptar si Mërgim Vojvoda ndërsa për sulmuesin do të ishte eksperienca e parë në Itali nëse tratativa mbyllej me sukses. Ndërkohë, kartoni i Bardhit vlerësohet në shifrën e tre milionë eurove me turqit që kërkojnë të përfitojnë pikërisht shumën që shpenzuan për ta transferuar nga Levante.

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Xhuliano Skuka nis aventurën e re në Francë, ku do të jetë pjesë e Metz. Sulmuesi dibran kaloi me sukses testet mjekësore mëngjesin e...

Kategoria Superiore

Tirana bind Kristal Abazajn që të kthehet në Abissnet Superiore. Ashtu siç SuperSport raportoi pak ditë më parë, 26-vjeçari do të jetë pjesë e...

Featured

Marsel Ismajlgeci nuk është më lojtari i Tiranës. “SuperSport” mëson se kapiteni është larguar nga ekipi dhe do të transferohet në Bosnja dhe Hercegovina...

Premier League

Dëmtimi i Virgil Van Dijk është padyshim një lajm i keq për Jurgen Klopp, që sheh Liverpoolin e tij këtë sezon, shumë larg formës...