Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Enrique: Duhej të fitonim, por jam i lumtur me përpjekjen e djemve!

Luis Enrique theksoi se ishin disa gabime ato që nuk e lanë Spanjën të shkonte më shumë se barazimi ndaj Gjermanisë.

Duke folur për mediet tekniku i Spanjës theksoi se skuadra e tij u përpoq dhe përpos rezultatit, 1-1, theksoi se është i lumtur.

Ne u përpoqëm të luanim lojën tonë, duke poseduar topin dhe duke manovruar drejt portës. Përpara bëmë disa gabime që na kushtuan barazimin, por jemi të lumtur, mbetemi në krye të tabelës, edhe nëse duhet të fitojmë ndeshjen e fundit”-tha ai.

Lajme të tjera

Futboll

Skuadra e Mechelen, e drejtuar nga Besnik Hasi, rikthehet tek fitorja në kampionat belg në play off-in e grupit të Conference League. Pas humbjes...

Futboll

Fernando Santos nuk është më trajner i Beshiktashit, ka bërë të ditur klubi nga Stambolli këtë të shtunë. Vendimi u mor pas barazimit (1-1)...

La Liga

Që kur Xavi Hernandez njoftoi se do të largohej nga Barcelona në fund të sezonit, gjërat kanë filluar të shkojnë më mirë te “Blaugrana”....

Kosovë

Gafë e pafalshme e Arijanet Muric në Premier League. Portieri titullar i Kosovës, pjesë e Burnleyt në kampionatin më të bukur në botë, i...