Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Enrique: Nëse luajmë si Spanja e mundim Marokun!

“Nëse luajmë si Spanjë, mund ta mposhtim Marokun”-kështu e nisi konferencën për mediet në prag të sfidës me eliminim direkt të Kupës së Botës, Katar 2022, trajneri Luis Enrique.

Më tej duke folur për formacionin e mundshëm, Enrique theksoi se të gjithë lojtarët e tij janë të mirë dhe që të gjithë mund të luajnë në formacion.

“Lojtarët e mi janë të gjithë mirë. Ne nuk do ta ndryshojmë idenë e lojës. Por kjo nuk do të thotë që ne duhet të dominojmë 90 minutat, sepse luajmë kundër ekipeve, lojtarëve dhe trajnerëve të nivelit të lartë. Ne nuk luajmë vetëm, por luajmë kundër Marokut, i cili është një ekip i madh dhe ka një motivim të madh.”-tha ai.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...