Kategoria Superiore

“Nga terri, në agim”, Eraldo Çinari “bomber” i Partizanit

Çinari që vendos supersfidën, Çinari që shënon, Çinari që ngjit në klasifikim Partizanin, që falë tij fluturon duke rritur euforinë për titull.  Nëse sot duket diçka normale, në fakt është një histori e veçantë, një dritë në fund të tunelit pikësëpari për sulmuesin, që deri para pak kohësh jetonte në një tjetër realitet…

Korrikun e kaluar Partizani dhe Eraldo Çinari merrnin një goditje të fortë. Klubi ndëshkohej me pezullim të merkatos për një vit, 80 mijë euro gjobë, sulmuesi 4 muaj pezullim. FIFA i ndëshkonte duke e konsideruar të parregullt transferimin e shkodranit në vitin 2018 te të kuqtë nga Vllaznia në një mish-mash lëvizjesh që përfshinin kalimin e tij te Alaves dhe më pas huazimin te Istria.

Një rrufe në qiell të hapur, që prishte planet e klubit, ndërsa për Çinarin, përtej pezullimit, edhe një situatë që e vinte në qendër të një skandali që i kishte sjellë një dëm të madh klubit. Pika zero, megjithatë Çinari nuk e humbi durimin dhe klubi aq më pak. Pa shumë bujë, të bindur në pafajësinë e tyre, nisën një beteje ligjore, që përfundoi me triumfin e madh. Janarin e shkuar Partizani u bë i pari klub shqiptar që fitonte një gjyq në KAS, zhbllokim i merkatos dhe leje e aktivizimit për shkodranin. Nuk humbi kohë, debutimi sezonal në 21 janar në derbin me Tiranën dhe kush e vendosi!

Riktheu Partizanin te një fitore në derbi që i mungonte prej më shumë se një viti. Në kampin e kuq, sidomos në sulm, konkurrencë e ashpër, por 24-vjeçari prej kohësh e priste këtë rast dhe nuk e humbi. Që nga ai 21 janar, 5 ndeshje dhe 3 gola, të gjithë vendimtarë, përkthehen në 9 pikë për Partizanin, ndaj Bylisit në fitoren 2-1 dhe së fundmi ndaj një rivali direkt si Kukësi.

Partizani është 4 pikë larg Vllaznisë, Cinari blerja më e mirë e të kuqve, kush do ta imagjinonte para dy muajsh, ndoshta askush përveç vetë sulmuesit, që tani shijon momentin e ëndërruar, momentin e lavdisë dhe dritën pas një tuneli të frikshëm errësire.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency