Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

Erdogan: Ronaldo, viktimë e politikave në Kupën e Botës!

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, deklaroi se Cristiano Ronaldo ishte viktimë e politikave gjatë Kupës së Botës në Katar 2022, të cilën lideri i Turqisë e lidhi indirekt me çështjen palestineze

Duke folur para një grupi të rinjsh gjatë një emisioni televiziv turk mbrëmjen e së dielës, Erdogan tha se “për fat të keq Ronaldo u shpërdorua” në Botërorin e fundit, ku Portugalia humbi në çerekfinale kundër Marokut.

“Për fat të keq, ata kanë vendosur një veto politike ndaj tij sepse ai mbron çështjen palestineze. Aktivizimi i një futbollisti si Ronaldo për vetëm 30 minuta të mbetura në lojë ia prishi psikologjinë dhe ia hoqi energjitë”,-tha Erdogan kur u pyet të krahasonte Ronaldon me Messin.

 

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Për veteranin e Bayernit të Mynihut, Thomas Muller, lajmi i shkarkimit nga detyra të dy drejtuesve të lartë, Oliver Kahn dhe Hasan Salihamidzic ishte...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...