Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

Eric Garcia merr lajmin e keq, zbulohet koha që do qëndrojë jashtë

Barcelona mori vetëm një pikë në transfertën e Granadës. Sfida e La Liga-s përfundoi në barazim 1-1, teksa ekipi katalanas përfundoi me dhjetë lojtarë pas daljes me të kuq të talentit Gavi (79’).

Sondazh/ Sa besoni te agjencitë imobiliare?

Eric Garcia pësoi një lëndim në kofshë dhe u detyrua të largohej nga fusha në minutën e 54-t, duke i lënë vendin Clement Lenglet. Qendërmbrojtësi spanjoll i është nënshtruar sot kontrolleve të detajuara mjekësore.

21-vjeçari, i cili la Manchester City verën e kaluar për t’u transferuar në “Camp Nou”, ka dëmtuar bicepsin femoral të kofshës dhe do qëndrojë jashtë fushave të paktën pesë javë, duke humbur kështu finalen e Superkupës së Spanjës ndaj Real Madrid.

Një lajm i keq ky për Xavin, i cili humbet për disa ndeshje shërbimet e lojtarit titullar. Trajneri i Barcelonës shpreson ta ketë të gatshëm Eric Garcia për takimin kundër Napolit në Europa League (17 shkurt).

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...