Merkato

Eriksen drejt rikthimit te Odense, nisin negociatat mes palëve

Christian Eriksen drejt rikthimit në Danimarkë. Klubi i Odenses, ku edhe është rritur e formuar si futbollist fantazisti danez, po bën të gjitha përpjekjet për ta rikthyer sërish Eriksen, i cili qëndron jashtë fushave të lojës prej qershorit të këtij viti, kur pësoi një atak kardiak gjatë ndeshjes së Europianit, Danimarkë-Finlandë.

Mediat daneze kanë zbuluar se mes drejtuesve të Odenses dhe menaxherit të Eriksen kanë nisur tashmë negociatat, ndërsa zyrtarë dhe futbollistë të klubit kanë bërë edhe ftesë publike, që lojtari të kthehet te skuadra e tij e zemrës.

Fantazisti 29-vjeçar është nën kontratë me Interin deri në verën e 2024-ës, por nuk mund të veshë fanellën zikaltër për sa kohë që ka një defibrilator të vendosur në zemër, pasi Liga e Serisë A nuk e lejon të luajë në të tilla kushte.

E nëse Eriksen vendos të mos e heqë defibrilatorin pas disa muajsh, atëherë te Interi janë gati ta lënë të lirë për t’u liruar nga paga e majme e një futbollisti, të cilin nuk mund ta përdorin në asnjë nga kompeticionet ku marrin pjesë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency