Serie A

Eriksen planifikohet titullar ndaj Torinos, shansi i fundit për të bindur Conten?

Pas paraqitjeve mjaft të mira me kombëtaren e Danimarkës, Christian Eriksen pritet të marrë një tjetër shans për të luajtur titullar te Interi, pasi Antonio Conte po planifikon danezin nga minuta e parë në përballjen e nesërme ndaj Torinos.

Duke qenë se të mërkurën zikaltrit do të përballen me Realin e Madridit në një finale të parakohshme për ta në Ligën e Kampionëve, trajneri Conte po planifikon të lërë pushim njërin mes Nicolo Barellës dhe Arturo Vidal, të cilët kanë luajtur dy ndeshje të plota me përfaqësueset përkatëse.

Pikërisht për këtë arsye, ndaj skuadrës “granata” nga minuta e parë pritet të luajnë Eriksen, Gagliardini dhe njëri mes Nainggolan e Barella, ndërsa fantazisti danez pritet të marrë një tjetër shans për të treguar veten në fushën e lojës.

I ardhur me bujë te Interi në fund të muajit janar, Eriksen ka zhgënjyer me paraqitjet e tij deri tani dhe për këtë arsye po mendon largimin në merkaton e dimrit, ndaj sfida e nesërme ndaj Torinos pritet të jetë një nga shanset e fundit për të bindur zikaltrit.

Kjo pasi nëse sërish nuk do të arrijë të tregojë asgjë në fushën e lojës, atëherë vështirë se Conte do t’i besojë më deri në fund të vitit dhe në janar danezi do të duhet të paketojë valixhet për t’u kthyer sërish në Premier League ku ka adhurues të shumtë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency