Lojërat Dimërore

Erjon Tola i 36-ti dhe Albin Tahiri i 39-ti në garën e slalomit

Erjon Tola u rendit në vendin e 36-të në garën e slalomit në Lojërat Olimpike Dimërore PyeongChang 2018. Skiatori shqiptar në dy provat e tij regjistroi kohën 1.57.06 dhe duke përfituar nga fakti që shumë garues nuk i kryen me sukses të dyja provat u klasifikua në një pozicion të mirë mes 108 pjesëmarrësve në garë. E njëjta gjë vlen edhe për përfaqësuesin e vetëm të Kosovës në PyeongChang 2018, Albin Tahiri, që e mbylli slalomin në vendin e 39-të me kohën 2:02.93. Kohët e dy skiatorëve shqiptarë ishin larg kohëve që regjistruan fituesit e garës. Medaljen e artë e meritoi suedezi, Andre Myhrer, me kohën 1:38.99. E argjendta shkoi për zviceranin, Ramon Zenhauersen (1:39.33), ndërsa të bronztën e fitoi austriaku, Michael Matt, me kohën 1:39.66.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency