Merkato

Ernest Muçi: Legia sfidë e madhe, por unë jam gati

Ernest Muçi u prezantua si blerja më e re nga Legia e Varshavës, klub më të cilin firmosi për katër vite e gjysmë, pra deri në verë të vitit 2025. Klubi i Tiranës do të arkëtojë 500 mijë euro nga ky transferim (në dy kestë me nga 250 mijë euro) si dhe 100 mijë euro nëse Legia arrin të shpallet kampione e Polonisë. Gjithashtu Tirana ruan 10% të kartonit. Në prononcimin e parë si futbollist i skuadrës polake 19-vjeçari theksoi po i jepet një mundësi e madhe të cilën kërkon ta shfrytëzojë.

Në Shqipëri ju kanë konsideruar një talent të madh të futbollit, e ndieni veten kështu siç ju quajnë në Shqipëri?

Kështu thonë, por këtu është ndryshe, duhet të tregoj veten të luaj për klubin dhe të jap 100%, pra më të mirën time. Duhet të rritëm këtu, është një mundësi e madhe për mua. Sigurisht që do të jetë një sfidë e vështirë, por unë jam gati.

Në cilin rreshtim përshtatesh dhe në ç’pozicion të pëlqen më shumë të luash?

Legia luan me disa formacione. Më pëlqen të luaj si anësor, i majtë më shumë, por edhe si numër 10. Ndihem mirë në çdo pozicion, mjafton të jem në fushë për të ndihmuar shokët e skuadrës dhe klubin. Dua të dëfrehem dhe të jap 100%.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency