Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

VIDEO/ Ernest Muçi vulos fitoren e Legias së Varshavës

Ernest Muçi shënon golin e katërt sezonal në elitën e futbollit polak. Ish-sulmuesi i Tiranës, prej thuajse tre vitesh pjesë e Legias së Varshavës në Poloni, realizoi golin që vulosi fitoren 2-0 përballë Wisla Plock në kuadër të raundit të 30-të të Ekstraklasas.

I aktivizuar në minutën e 62-të në vend të Wszolek, sulmuesi shqiptar e dërgoi topin në rrjetë në minutën e tretë të kohës shtesë, pasi i rrëmbeu topin mbrojtësit kundërshtar.

Lexo edhe:

Më këtë fitore Legia shkon në kuotën e 60 pikëve, tetë më pak se Rakow, që duhet pranuar pret vetëm matematikën për t’u shpallur kampion (ka një ndeshje më shumë për të zhvilluar).

Nga 30 ndeshje të zhvilluara nga Legia në kampionat, Ernest Muçi ka zbritur në fushë 27 herë, në 20 raste si titullar.

 

 

Lajme të tjera

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...

Serie A

Milani ndan mendjen për trajnerin e ri. Klubi kuqezi duket i vendosur të mbyllë bashkëpunimin me Stefano Piolin në fund të sezonit dhe duket...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....