Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Erzeni bën surprizën e madhe në “Selman Stërmasi”, Tirana “ko”

Nis me një rezultat surprizë java e pestë e Kategorisë Superiore. Jashtë çdo parashikimi, Erzeni i Shijakut ka mposhtur 1-0 Tiranën në “Selman Stërmasi” dhe është ngjitur qoftë provizorisht në vendin e dytë në klasifikimin e përgjithshëm.

Goli që vendosi sfidën u shënua nga Bekim Maliqi në minutën e 15-të, pasi një aksioni të rrjedhshëm të skuadrës shijakase.

Lexo edhe:

Tirana pati minuta të tëra në dispozicion për ta kthyer rezultatit, iu afrua golit më shumë në kohën shtesë, por pa mundur të tundë rrjetën.

Dy fitore radhazi për Erzenin dhe në të dyja rastet “viktima” janë skuadrat kryeqytetase, pasi në javën paraardhëse iu imponua 3-2 Dinamos.

 

Lajme të tjera

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Kombëtare

Italia kampione në fuqi e Europës, do ta nisë Europianin e 2024-ës pikërisht përballë Shqipërisë në “Dortmund, mbrëmjen e 15 qershorit, teksa kreu i...

Futboll

Dani Alves akuzohet për sulm seksual për përdhunimin e dyshuar të një vajze në klubin e natës Sutton, në Barcelonë, më 30 dhjetor të...

Euro 2024

Një prapaskenë interesante edhe zbuluar në emisionin “ELITE SHOW”, çdo të hënë në SportNews (21:00), që ka lidhje me Luka Modric dhe Jahmir Hykën....