Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria Superiore

Erzeni luan ndeshjen e sezonit, shijakasit nuk fitojnë prej një faze

Erzeni është skuadra me rendimentin më negativ në javët e fundit, teksa nuk fiton prej 10 marsit, e që nga ajo kohë kanë marrë vetëm 3 barazime në 9 ndeshje. Shijakasit tani e shohin veten në vendin e tetë të rënditjes, ose e thënë ndryshe në zonën e play-out. Erzeni rrezikon fundin e tabelës, pasi ndjen dhe presionin e Bylisit 2 pikë më pak e dy javët e fundit do të jenë përcaktuese, aq më tepër që në ndeshje direkte ballshiotët janë më të favorizuar.

Ndeshja e radhës për Erzenin do të jetë në Kukës Arena, një finale e vërtetë për ekipin nga Shijaku që sfidon një rival direkt. Verilindorët janë disi më komod, pasi jo vetëm luajnë në shtëpi ndaj një kundërshtari që e kanë mbrapa në renditje, por në takimin e fundit takohen me Egnatian që e ka arritur objektivin e saj e të besuarit e Rraman Hallaçit janë më të sigurt në garën për mbijetesë. Barazimi mund të mos jetë i mjaftueshëm për Erzenini, ndërkohë që për Kukësin është një rezulat i pranueshëm që e mban në vendin e shtatë por matematikisht do i duhet që të sigurojë evitimin e tre vendeve ë fundit në takimin me rrogozhinasit

Lexo edhe:

Erzeni luan gjithccka për gjithçka, pasi një humbje në Kukës do bënte që në javën e fundit të luante për të shmangur rënien direkte, diçka që e rrezikon jo pak. Pas Kukësit, Erzeni pret Tiranën kryesuese, me shkallën e vështirësisë që sa vjen e rritet.

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...