Connect with us

Hi, what are you looking for?

Kategoria e Parë

Erzeni ngec në shtëpi, Bylis fiton dhe afrohet më shumë me Superioren

Janë mbyllur pesë ndeshjet e javës së 16-të të Kategorisë së Parë dhe Bylisi vijon të mbajë kreun, duke siguruar një tjetër 3-pikësh ndaj Besëlidhjes. Skuadra nga Ballshi ka fituar me shifrat 1-0 falë golit të Qardakut dhe ka shkuar në kuotën e 41 pikëve.

Erzeni e ka mbyllur këtë raund me barazimin 1-1 me Apoloninë dhe golat janë shënuar nga Krasniqi për fierakët në minutën e 29’, ndërsa Raboshta barazoi shifrat për vendasit në minutën e 86’.

Burreli dhe Tërbuni e kanë mbyllur këtë sfidë me barazimin 1-1. Të parët që shënuan ishin miqtë, të cilët realizuan në minutën e 60’ falë Saliaj, teksa Hasa barazoi rezultatin në minutën e 87’.

Lushnja ka mundur të marrë fitoren 2-0 ndaj Maliqit në shtëpi. Golat për lushnjarët u realizuan nga Xhyrmeti në minutën e 33’ dhe Camko në të 40-ën.

Turbina u mund në shtëpi nga Besa, që mori tre pikët me një gol të vetëm të Hysenit në minutën e 32’ të sfidës.

Vora shkatërroi Shkumbinin me shifrat 3-0, duke nisur episodin e golave që në minutën e 5 me anë të Tavanit, teksa në të 39’ Ismailaj dyfishoi shifrat për vendasit dhe në përfundim të pjesës së parë Tavani realizoi dopietën e tij personale dhe në të njëjtën kohë i dha golin e tretë Vorës.

Ndërsa ndeshjet e Korabi-Tomori dhe Pogradeci-Butrinti për këtë raund janë shtyrë.

[quiz-cat id=”297408″]

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...