Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Erzeni nis merkaton/ Afron ish-portierin e Kukësit, del në stërvitje edhe një sulmues

Erzeni u ngjit këtë sezon, pas plot 19 vitesh mungesë, në elitën e futbollit shqiptar. Deri më tani klubi shijakas nuk ka zyrtarizuar asnjë afrim të ri.

Ndërsa, burime për “Supersport.al” bëjnë me dije së në orët e fundit Erzenit i janë bashkuar portieri Dashamir Xhika dhe sulmuesi Niko Zisi.

Të dy lojtarët janë vënë nën urdhrat e trajneri Xhevahir Kapllani, ndërsa zyrtarizimi nga klubi pritet të bëhet në ditët në vijim.

Xhika sezonin e fundit ka qenë pjesë e skuadrës së Kukësi, ndërsa është afruar te Erzeni me parametra zero.

Ndërsa Zisi rikthehet në Shqipëri pas 3 vitesh mungesë, teksa për herë të fundit ka luajtur për Kamzën në 2019-ën, ndërsa sezonin që u mbyll 26-vjeçari luajti në Greqi me ekipin e AO Ypatou, nga i cili është larguar si lojtar i lirë.

Lajme të tjera

Europa League

Kapiteni i Atalanta-s në finalen e Europa League, të cilën skuadra italiane e fitoi me rezultatin 3-0 ndaj Bayer Leverkusen, Berat Gjimshiti deklaroi për...

La Liga

Drejtuesit e Barcelonës kanë nisur të mendojnë tashmë për sezonin e ardhshëm me skuadrën që i duhet të kënaqej vetëm me vendin e dytë...

Europa League

Duke folur për mediet pas disfatës në finalen e Europa League, që korrespondon edhe me humbjen e parë pas 51 ndeshjes, trajneri i Bayer...

Spanjë

Mesfushori i Real Madrid-it, Toni Kroos ka vendosur të largohet nga futbolli pas përfundimit të EURO 2024. Kampionati europian në Gjermani do të jetë...