Premier League

Zyrtare, Chelsea shkarkon Frank Lampardin, e pason Tuchel

Frank Lampard nga dita e sotme nuk do të jetë më trajner i Chelsea-t. Pas paralajmërimit të medieve në Angli erdhi edhe zyrtarizimi nga klubi i largimit të 42-vjeçarit nga stoli i bluve të Londrës për shkak të rezultateve të dobëta, çka reflektohet me klasifikimin në vendin e 9-të në Premier League. Lampard bëhet trajneri i 10-të i shkarkuar gjatë epokës së drejtimit të klubit nga manjati rus, Roman Abramovich. Fitorja e së dielës ndaj Luton Town, që kualifikoi Chelsea-n në FA Cup nuk ka qenë provë e mjaftueshme për të shpëtuar ish-mesfushorin nga largimi.

Ish-trajneri i Paris Saint-Germain dhe Borussia Dortmundit, Thomas Tuchel, është në “pole” për zëvendësimin e Lampardit. Bisedimet me Tuchelin, i cili është trajner i lirë pas shkarkimit nga drejtuesit e PSG-së në fund të dhjetorit, po vijojnë por ende nuk është arritur marrëveshja.

Edhe trajneri i Leipzigut, Julian Nagelsmann, pëlqehet shumë nga drejtuesit e Chelsea-t, por duket e vështirë që ai të shkëputet nga klubi gjerman në mes të sezonit, ndaj dhe Tuchel mbetet pa rivalë për të marrë drejtimin e bluve të Londrës.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency