Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

“Është i rrënuar”, bashkëvuajtësi tregon çfarë po ndodh me Dani Alvesin në burg

Dani Alves ndodhet pas hekurave në burgun Brians 2, në Barcelonë, ndërsa por zhvillohet gjyqi ndaj tij për përdhunimin e një 23-vjeçareje dhjetorin e kaluar në një klub nate të njohur, në Barcelonë.

Mediet në Spanjë kanë kontaktual një tjetër të burgosur, i cili ka dhënë detaje rreth përditshmërisë së brazilianit në burg.

“Ai është i humbur dhe të gjithë kur e shohin thonë: “oh, Alves! Oh, Alves!” Ka gjithashtu njerëz të vrazhdë që godasin gotën gjatë ngrënies dhe i drejtohen: “Ti, përdhunues!”, ka rrëfyer i burgosuri, duke pohuar se situata e tij në burg nuk është e lehtë.

Lexo edhe:

Si pamja fizike ashtu edhe gjendja shpirtërore e Dani Alves duken të rrënuara.

“Ai është më i hollë, më i dobësuar. Nganjëherë duket i trishtuar,” shpjegoi ai.

Lojtari, siç ka komentuar ky i burgosur, këmbëngul se është i pafajshëm. Ai thotë se nuk ka pasur përdhunim dhe se fillimisht e ka fshehur për të mos zbuluar tradhtinë ndaj partneres së tij.

Lajme të tjera

Lajme

Myrto Uzuni udhëhoqi Granadan drejt ngjitjes në La Liga. Në ndeshjen e fundit të LaLiga2, përballë Leganes (2-0), “bomberi” beratas e zhbllokoi rezultatin në...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...