Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Është jashtë planeve të Chelsea-t, Aubameyang drejt rikthimit te Milani

Pierre-Emerick Aubameyang po kalon një moment të vështirë në karrierë. Gabonezi u la jashtë listës së Champions, pasi stafi i Chelsea-t besoi më shumë te blerjet e janarit. Sulmuesi duhej të linte vend për emra të tillë si Mudryk, Enzo Fernandez apo Badiashile. Duket se ky vendim i Potter është një mesazh i qartë se ai duhet të gjejë një destinacion të ri.

Shtypi anglez siguroi se Auba nuk e priste të ishte ai i “i flijuari” dhe ishte “tronditur” kur mori vesh lajmin. Tashmë sulmuesi veteran e ka të qartë që nuk ka të ardhme në Londër.

Edhe pse kontrata e tij skadon në qershor 2024, Aubameyang tashmë po kërkon një strehë të re, që mund të jetë në Itali. Sipas “La Gazzetta dello Sport”, Milani është klubi më i pozicionuar për momentin për të marrë shërbimet e tij verën së ardhshme.

Sulmuesi do të kthehej në “shtëpi” dhe do të vishej sërish me ngjyrat kuqezi, siç ka bërë që nga viti 2007, kur ishte në moshën 17-vjeçare, deri në vitin 2012, kur u transferua në Saint-Etienne.

Aubameyang ka luajtur më pak se një mijë minuta (783) në 16 ndeshje në të cilat ka shënuar vetëm tre gola dhe ka dhënë një asistim në këtë sezon.

Lajme të tjera

Euro 2024

Skuadra kombëtare zhvilloi sot stërvitjen e parë në “Shtëpinë e Futbollit” dhe të parën nën drejtimin e brazilianit Sylvinho. Kuqezinjtë kanë filluar përgatitjet për...

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Gossip

Ish-sulmuesi i Interit bën “supergol”. Andrea Pinamonti, i cili aktualisht është pjesë e Sassuolos, po shijon një romancë me modelen bjelloruse Dasha Lapushka. Futbollisti...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...