Connect with us

Hi, what are you looking for?

La Liga

“Është kafshë pune”, Xavi i lumtur për qëndrimin e drejtuesit të lartë

Në konferencën për shtyp përpara sfidës Barça-Real Sociedad, këtë të shtunë, ora 21:00, në “Spotify Camp Nou”, Xavi Hernández foli për organikën dhe lëvizjet në kupolën drejtuese (vjen Deco në vend të Jordi Cruyff, qëndron Alemany).

I pyetur se çfarë ndodhi që spanjolli (Alemany) ndryshoi mendje dhe nuk iu bashkua Aston Villas, trajneri ishte i qartë:

“Mateu na ka thënë se dëshiron të jetë këtu. Mateu është një person i jashtëzakonshëm, një kafshë pune. Ai ka vendosur rregull në klub”.

Lexo edhe: 

Sa i përket largimit të Jordi Cruyff, Xavi nuk u kursye lëvdatat:

“Jordi largohet, sepse donte të reja. Do të na mungojë. Është person i besueshëm dhe shumë i vlefshëm. Mateu qëndron, por do të shohim nesër se çfarë do të ndodhë”.

I pyetur për largimet e mundshme, Xavi sqaroi:

“Ne po planifikojmë të ardhmen, por ende nuk kemi folur me lojtarët. Po lëvizim, sigurisht. Ndeshjet e mbetura do të shërbejnë vetëm për imazh.”

Lajme të tjera

Itali

Nasser Al-Khelaifi është i interesuar për një klub italian. Pronari i PSG-së, po mendon të blejë Sampdorian sipas raportimeve të L’Equipe. Skuadra zhvilloi një...

Kategoria Superiore

Ngjarje e rëndë dhe shumë e shëmtuar në përfundim të sfidës Tirana – Bylis 2-2, e luajtur në Rrogozhinë. Pas vërshëllimë së trefishtë për...

Futboll

Kastriotët janë fitues të finales së Sunday League Albania, pasi mundën minimalisht 1-0 Prestige. Skuadra e drejtuar nga trajneri Gentian Verli triumfoi falë një...

Bundesliga

Pasi humbën titullin në mënyrë dramatike në shtëpi, lojtarët e Dortmundit të drejtuar nga trajneri Edin Terzic shkuan për t’u përshëndetur me tifozët, të...