Connect with us

Hi, what are you looking for?

Champions League

“Është lojtar shpërthyes”/ I shënoi Milanit, trajneri elozhe sulmuesit: Është xhevahiri i radhës!

Borussia Dortmund triumfoi në shtëpinë e Milan me shifrat 1-3 dhe arriti të kualifikohej në fazën me eliminim direkt të Champions League.

Një nga lojtarët që shkëlqeu më së shumti me fanellën e verdhezinjve ishte Jamie Bynoe-Gittens me 19-vjeçarin që fitoi penallti dhe shënoi golin e dytë për gjermanët. Trajneri Edin Terzic pati elozhe për britanikun duke lajmëruar se është ai ylli i radhës që do të promovojë Dortmund.

Lexo edhe:

“Ai është special. Është një lojtar shpërthyes. I ka treguar cilësitë e tij në çdo ndeshje kur ka pasur mundësinë. Ky është vetëm fillimi dhe më besoni se keni parë shumë pak nga talenti i tij”, theksoi  Terzic.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...