Connect with us

Hi, what are you looking for?

Serie A

Është momenti i Marash Kumbullës, ndeshja e dytë radhazi titullar për mbrojtësin kuqezi

Ndeshja e “Olimpicos” ndërmjet Romës dhe Fiorentinës mbyll javën e 18-të të Serisë A (20.45). Jose Mourinho ka vendosur që  të aktivizojë nga minuta e parë në qendër të mbrojtjes Marash Kumbullën, I detyruar edhe nga fakti që Ibanez është i pezulluar. Në mesfushë do të jetë i riu Bove, ndërsa mungon Zaniolo për shkak të një gjendjeje gripale.

Një tjetër mundësi për futbollistin e Kombëtares Shqiptare, që luajti titullar edhe në ndeshjen e Kupës së Italisë, kundër Genoas, e fituar nga verdhekuqtë.

Roma (3-4-2-1): Rui Patricio; Mancini, Smalling, Kumbulla; Celik, Cristante, Bove, Zaleëski; Dybala, Pellegrini; Abraham.

Trajner: Mourinho.

Fiorentina (4-2-3-1): Terracciano; Dodo, Milenkoviç, Igor, Biraghi; Amrabat, Duncan; Ikone, Bonaventure, Kouame; Joviç.

Trajner: Italiano.

Lajme të tjera

Bundesliga 2

Futbolli gjerman edhe një herë vertetoi se është i çudive të mëdha apo i dramave të sekondave të fundit. Tifozët e skuadrës së njohur...

Gossip

Vajza e Pep Guardiolës, Maria Guardiola duket ‘e fiksuar’ me futbollistët, teksa pas një romance me fantazistin anglez Delle Ali, u përfol për një...

Bundesliga

Çmenduri në Bundesliga 2, kampionat ku fati i zi vijon të ndjekë Hamburgun. Skuadra historike gjermane, fitoi 0-1 në Sandhauesen dhe ishte shumë afër...

Bundesliga

Joshua Kimmich e shijoi në maksimum titullin e fundit kampion. Bayern Munchen ia doli të siguronte trofeun më të rëndësishëm në Gjermani për të...