Kupa e Shqiperise

Është momenti i Tiranës, 19-vjeçarët bardheblu fitojnë Kupën

Tirana ka fituar Kupën e Shqipërisë për U-19 në finalen ndaj Shënkollit, e luajtur mbrëmjen e sotme në “Air Albania Stadium”. Skuadra e trajnerit Devolli ka triumfuar me rezultatin 3-2, duke fituar për herë të parë në histori në Kupën e Shqipërisë për U-19.

Pjesa e parë e ndeshjes ka qenë pothuajse e barabartë, me një dominim të lehtë nga ana e Shënkollit, që ka pasur iniciativën, duke tentuar t’i afrohet disa herë portës së Tiranës. Përtej dëshirës së madhe të të dyja skuadrave për të gjetur golin me rezultatin 0-0 u mbyll pjesa e parë.

Fraksioni i dytë i lojës nis me një dominim territorial të skuadrës së Devollit, e cila ka epërsi në fushë, por pa arritur t’i afrohet portës kundërshtare. Në minutën e 60-të do të vinte dhe goli i parë i ndeshjes, me Tiranën që kalon në avantazh nga autogoli i Ukut, që devijon topin në portën e tij pas një skeme të Tiranës nga goditja e dënimit.

Tetë minuta më pas do të vinte dhe goli i dytë me anë të Elezit. Tirana vijoi dominimin dhe në minutën e 70-të do të fitonte një penallti që goditet nga Stafa dhe pritet nga Simoni mjeshtërisht.

Simoni do të mbante në lojë Shënkollin në minutën e 75-të, duke bërë mrekullinë ndaj Elezit. Shënkolli provon të reagojë dhe gjen golin në minutën e 88-të, pas një goditje të jashtëzakonshme nga Marku, nga goditja e dënimit. Vetëm një minutë ka zgjatur rezultati 2-1 dhe Tirana shënon golin e tretë, me kapitenin Stafa që ka shlyer në këtë mënyrë edhe gabimin e penalltisë së humbur.

Në minutën e 94-të Shënkolli shënon golin e dytë me anë të Sindrit Hoxhës. Mbyllet gjithçka 3-2 për Tiranën.

Trofeu dhe medaljet për skuadrën fituese u dorëzuan nga anëtari i Komitetit Ekzekutiv të FSHF, Abdyl Kuriu.

Tirana: Kodra; Cici; Malo; Musai; Abazaj; Gjumsi (Nurja); Cejku (Koni); Hasaj (Elezi); Avdiu (Tafa); Bashaj (Sefa); Stafa (C)

Shënkolli: Simoni; Hoxha; Pica; Mataliaj; Marku; Kalthi (Martinaj); Marku (C); Ndoj; Daija (Bisha); Djala; Uku (Kolindreu).

 

 

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency