Connect with us

Hi, what are you looking for?

Angli

“Është një lider”, legjenda e United me elozhe për mbrojtësin argjentinas

Lisandro Martinez ishte një nga transferimet e verës për Manchester United, me “Djajtë e Kuq” që paguan 57 milionë euro tek Ajax. Dhe, performanca e argjentinasit nuk ka qenë zhgënjyese, madje legjenda e Manchester United, Rio Ferdinand thekson se Martinez për të është aktualisht mbrojtësi më i mirë në Premier League ndërsa shton se ai është një lider.

“Lisandro Martinez është lojtari më në formë dhe mendoj se nuk ka shumë debat në lidhje me këtë. E shoh Martinez si një lojtar shumë dominant, është agresiv dhe lider. Ajo që më pëlqen është edhe fakti se ai komunikon shumë me shokët e skuadrës, si dhe tregon karakter në momentet e vështira.

Unë kam qenë nga ata që dyshoja te aspekti fizik i Martinez, e kam fjalën për gjatësinë dhe nuk e dija nëse do t’ia dilte të performonte në Premier League. por, trajneri ten Hag është treguar i zgjuar dhe është ai që i ka dominuar kundërshtarët duke qenë në kontrollin e topit për pjesën më të madhe të kohës. Dhe, deri më tani Martinez nuk ka pasur probleme në lidhje me gjatësinë”, u shpreh Ferdinand.

Lajme të tjera

Kombëtare

Kombëtarja Shqiptare vijon punën për t’u përgatitur për ndeshjen e parë eliminatore të Europianit Gjermani 2024, e planifikuar për t’u luajtur mbrëmjen e të...

Kombëtare

“La Casa de Quiz” mbërrin në shtëpinë më të famshme të mbarë Shqiptarisë, “Big Brother VIP2 Albania”. Gazetari i SuprSportit, Gjergji Stefa, kishte përgatitur...

Merkato

Galatasaray piketon sulmuesin shqiptar. Me 10 gola dhe 4 asiste deri në këtë pikë të sezonit në Superligën Turke, Valon Et’hemi ka tërhequr vëmendjen...

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...