Connect with us

Hi, what are you looking for?

Merkato

Është pikë kyçe te Dormundi, kërkon ta “rrëmbejë” Liverpooli

Liverpooli i ka hedhur sytë nga Bundesliga për të marrë shërbimet e fantazistit të Borussias së Dortmundit, Julian Brandt. Autori i 8 golave e 4 asiste në 23 ndeshje në kampionatin gjerman këtë sezon kërkohet nga disa klube.

Edhe vetë verdhezinjtë po tentojnë ta bindin të rinovojë, pasi kontrata i përfundon më 30 qershor 2024. Brandt kishte tërhequr më parë edhe interesimin e Arsenalit, që mund të futet sërish në garë në merkaton e verës.

Lexo edhe: 

Raportohet se me kujdes 26-vjeçarin gjerman po e vëzhgojnë edhe Manchester City e Newscastle. Kjo bën që edhe Dortmundi të mos e shesë lirë Brandt.

Lajme të tjera

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...

Euro 2024

Kombëtarja shqiptare do të nisë rrugëtimin drejt Gjermani 2024 përballë Polonisë në Varshavë.. Trajneri Sylvinho dhe Sokol Cikalleshi, dolën në konferencën e zakonshme për...