Connect with us

Hi, what are you looking for?

Katar 2022

“Është shtëpia ime e dytë”, Ancelotti zbulon për kë do bëjë tifo në Kupën e Botës

Trajneri i Real Madrid, Carlo Ancelotti ka deklaruar se pas eliminimit të Italisë nga Kupa e Botës Katar 2022, do të jetë tifoz i Kanadasë në kompeticion më të madh të futbollit.

Fituesit e Euro 2020 do të mungojnë në Lindjen e Mesme pasi pësuan një humbje shokuese në play-off nga Maqedonia e Veriut.

Djemtë e Roberto Mancinit nuk do të marrin pjesë në Kupën e Botës për herë të dytë radhazi, që do të thotë se Ancelotti dhe bashkatdhetarët e tij duhet të gjejnë skuadra alternative për t’u mbështetur.

Kanadaja do të garojë në finalet e Kupës së Botës për herë të parë që nga viti 1986 dhe pasi ka kryesuar kualifikueset e CONCACAF, është një skuadër që Ancelotti mezi pret ta shikojë, duke i shtuar edhe faktin që ai që prej vitit 2014 është i martuar me biznesmenen kanadeze Mariann Barrena Mçlay.

Tekniku italian tha për Rai Radio: “Në Kupën e Botës do të bëj tifo për Kanadanë, ata kanë munguar prej shumë vitesh dhe është shtëpia ime e dytë. Pastaj presidenti i Federatës Kanadeze është nga Abruzzo, kështu që të gjithë brohorasin për Kanadanë.”

Lajme të tjera

Merkato

Bento Matheus Krepski pritet të jetë një nga përforcimet e Interit gjatë merkatos verore. Kampionët e Italisë kanë përzgjedhur 24-vjeçarin brazilian si portierin e...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Itali

Orë vendimtare për Interin. Të hënën e 20 majit skadon huaja që fondi “Oaktree” i ka dhënë numrit një të zikaltërve në vitin 2021....

Ligue 1

Milan Skriniar zgjodhi të thyejë raportet e tij me Interin dhe tifozerinë zikaltër, për t’u transferuar një vit më parë te Paris Saint Germain...