Connect with us

Hi, what are you looking for?

Spanjë

Espanyol-Girona ndajnë pikët në “RCDE Stadium”, vendasit nuk dinë të dalin nga kriza

Espanyol-Girona kanë ndarë pikët në takimin e raundit të 17-të të La Liga. Të dyja skuadrat tentuan në disa rast të gjenin rrugën drejt rrjetës, me një dominim të dukshëm të miqve, ndonëse rezultat në fund nuk “foli” për asnjërën prej tyre, pasi takimi u mbyll me barazimin 2-2.

Ishte Girona ajo e cila gjeti e para rrugën drejt rrjetës, me Villa që zhbllokoi sfidën në minutën e 32’.

Në fraksionin e dytë Espanyol u tregua më kërkues, duke barazuar në minutën e 51’ me Puado, teksa Joselu shënoi golin e dytë për vendasit në minutën e 76’.

Miqtë nuk u dorëzuan dhe në minutën e 85’ Herrera barazoi dhe njëkohësisht siguroi që ekipi i tij të dilte me të paktën një pikë nga “RCDE Stadium”.

Pas kësaj jave Espanyol vuan në vend të 18-të me 14 pikë, teksa Girona renditet momentalisht në vend të 12-të me 18 pikë.

Lajme të tjera

Bundesliga

Thomas Tuchel mori drejtimin e Bayern Munich të premten, pas shkarkimit të trajnerit Julian Nagelsmann. Më pak se 24 orë nga zyrtarizimi i tij...

Kombëtare

Mjaft i dëshpëruar u shfaq trajneri Sylvinho në intervistën për SuperSport, pas humbjes minimale në Poloni. Trajneri brazilian nuk i kurseu komplimentet për atë...

Premier League

Tottenham shkarkon Conten. Lajmi ishte në ajër prej ditësh por mbrëmjen e të dielës ka ardhur edhe zyrtarizimi i prishjes së bashkëpunimit mes palëve....

Euro 2024

Shqipëria e nis me humbje edicionin e ri të kualifikueseve të Euro 2024, duke u mundur minimalisht 1-0 në Varshavë. Një gol i shënuan...