Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Eto’o telashe me drejtësinë, e denoncon vajza e tij

Eto'o telashe me drejtësinë

Samuel Eto’o ka sërish ‘ngatërresa’ me drejtësinë. Këtë herë ish-sulmuesi i njohur, aktualisht president i Federatës së Futbollit në Kamerun, është denoncuar nga vajza e tij, pasi nuk ka bërë pagesën për mbështetjen e saj.

Erika do Rosario Nieves është vajza që ligjërisht Eto’o e ka njohur vetën në shkurt të vitit 2022, megjithatë ajo ka denoncuar se ish-sulmuesi nuk i ka kryer asnjë nga pagesat mujore prej 1400 eurosh, që ia detyron ligji.

Lexo edhe: 

“Ai ka më shumë se 5 vite që nuk kryen pagesën për mbështetjen e vajzës së tij. Është e turpshme të mendosh që Eto’o jeton mes luksit dhe ajo ka një gjendje ekonomike shumë të vështirë”, tha avokatja e vajzës së sulmuesit kamerunas.

Në padinë ndaj të atit, Erika do Rosario Nieves kërkon të marrë pagesat për të gjithë muajt që kanë kaluar, ose rreth 90 mijë euro, si dhe garancinë që do të marrë këstin prej 1400 eurosh çdo muaj në të ardhmen.

Lajme të tjera

Bundesliga

Bayerni i Mynihut ka gjetur trajnerin e ri. Lajmi i bujshëm vjen nga e përditshmja gjermane “Bild”, e cila raporton se në stolin e...

Legjionarët

Mirlind Daku është kthyer në një nga lojtarët më të rëndësishëm të Rubin Kazan. Sulmuesi kuqezi u transferua gjatë verës tek skuadra ruse ku...

Itali

Klubi i Inter bën me dije se Hakan Calhanoglu, regjizori titullar i mesfushës së trajnerit Simone Inzaghi, vuan një mbingarkesë muskulore në kofshën e...

Bundesliga

Julian Nagelsmann mund të rikthehet te Bajerni i Mynihut. Trajneri aktual i Gjermanisë ka kontratë me Federatën deri në korrik, kur do të vlerësohet...