Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Euro 2024/ Dy “finalet” e Italisë, Spalletti fton 29 futbollistë

Luciano Spalletti ka shpallur listën e kombëtares italiane për dy finalet kundër Maqedonisë së Veriut dhe Ukrainës. Në garë është një biletë në Euro 2024, aty ku të kaltrit e kanë detyrim pjesëmarrjen.

Por, më parë duhen siguruar 4 pikë në sfidat me maqedonasit në “Olimpico” (17 nëntor) dhe tri ditë më pas ndaj Ukrainës në “BayArena”, stadiumin e Bayer Leverkusen.

Lexo edhe: 

Spalletti ka ftuar 29 futbollistë. Davide Calabria, kapiteni i Milanit, rikthehet në Kombëtare. Ndërkohë që ka ardhur ftesa e parë për Andrea Cambiason (Juventus) dhe Andrea Colpanin (Monza).

Tek Italia rikthehen edhe emra si Jorginho (Arsenal), Rafael Toloi (Atalanta) dhe Alessandro Boungiorno (Torino).

Ndërkohë, Ciro Immobile i Lazios duhet të presë për t’u rikthyer te kampionët në fuqi të Europës.

Lajme të tjera

Featured

Jasir Asani shkëlqeu në plot kuptimin e fjalës me Kombëtaren e Shqipërisë, në kualifikueset drejt kampionatit europian, duke shënuar 3 gola e duke dhënë...

Champions League

Mesfushori i kombëtares së Shqipërisë, Kristjan Asllani ishte përzgedhur titullar nga trajneri Simone Inzaghi në ndeshjen e Champions League të Interit në transfertë ndaj...

Euro 2024

Kosova është pa trajner pas shkarkimit të sllovenit Primoz Gliha pas përfundimit të eliminatoreve të Euro 2024. Aty ku përveç dy barazimeve ndaj Zvicrës,...

Champions League

Milani u mposht në “San Siro” me rezultatin 1-3 nga Borussia Dortmund, duke minimizuar mundësitë për të vijuar aventurën në Ligën e Kampionëve edhe...