Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Euro 2024, kapiteni gjerman: Ju tregoj favoritët, në grup nuk dua Turqinë

Ilkay Gundogan po shijon sezonin e parë në La Liga me Barcelonën. Mesfushori i kombëtares gjermane, ka dhënë mendimin e tij në lidhje me favoritët e Euro 2024, kompeticion që do të zhvillohet verën e ardhshme në Gjermani.

Franca është ndër skuadrat që unë i konsideroj favorite për fitimin e Europianit. Më pas zgjedh Anglinë, ata po zhvillojnë një futboll të shkëlqyer.

Pas tyre vjen Portugalia, por nuk duhet të harrojmë që në garë jemi edhe ne (Gjermania) dhe Spanja. Shpresoj që mes favoriteve të jetë edhe Turqia. Do të gëzohesha shumë.

Lexo edhe:

Përveç Gjermanisë, skuadra që unë mbështes është padyshim Turqia. Shpresoj që të mos jem në një grup me ta”, u shpreh mesfushori me origjinë turke.

33-vjeçari numëron 71 ndeshje dhe 18 gola me kombëtaren e Gjermanisë, skuadër ku mban edhe shiritin e kapitenit.

Gundogan debutoi me “Pancerat” në vitin 2011, ndërkohë që një dëmtim e la jashtë Botërorit Brazil 2014, që u fitua nga skuadra e Joachim Low.

Lajme të tjera

Euro 2024

Italia do të jetë kundërshtari i parë i Shqipërisë në Euro 2024, me sfidën e planifikuar për më 15 qershor në Dortmund. Trajneri Luciano...

Euro 2024

Shqipëria do të luajë në datën 26 mars një ndeshje miqësore ndaj përfaqësues së Zvicrës, lajm që u zbulua në emisionin “ELITE SHOW”. Çdo...

Legjionarët

Eurogol i Kleis Bozhanajt në Serie B. Mesfushori me tipare ofensive, erdhi nga pankina dhe i dhuroi Modenas fitoren 2-1 në derbin emilian përballë...

Lajme

Spanja në grupin e vdekjes! Marca, As, El Mundo Deportivo, Sport.es… media spanjolle është në unison sa i përket titullit që ka zgjedhur për...