Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Euro 2024/ Lista paraprake e Italisë, Spalletti lë në shtëpi “yjet” e Juves

Publikohet lista paraprake e lojtarëve që do të përfaqësojnë Italinë në Euro 2024. Luciano Spalletti ka dërguar 30 ftesa, ndërkohë që në Gjermani do të marrë me vete vetëm 26 futbollistë.

Riccardo Calafiori, qendërmbrojtësi 22-vjeçar i Bolognas, është risia e listës së të kaltërve. një nga rivalet e Shqipërisë në grupin B. Aty ku bëjnë pjesë edhe Kroacia e Spanja.

Spalletti ka lënë jashtë emra si Immobile, Locatelli apo Gatti, teksa mungojnë për arsye dëmtimesh edhe Berardi dhe Zaniolo.

Lexo edhe:

Kampionët në fuqi të Europës do të debutojnë në Europian përballë kombëtares shqiptare të drejtuar nga Sylvinho.

Duel i programuar në datën 15 qershor në “Signal Iduna Park” të Dortmundit, stadium ku do të dominojnë ngjyrat kuqezi.

Ndërkohë, Italia ka programuar dy takime miqësore përpara nisjes së turneut. Kundër Turqisë dhe Bosnjës. Në datat 4 dhe 9 qershor.

LISTA E ITALISË

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Kroacia do të jetë kundërshtari i radhës për Shqipërinë në Grupin B të Euro2024. Skuadra kuqezi vjen pas humbjes me Italinë, por pa humbur...

Bundesliga

Borussia Dortmund nuk humb kohë, teksa vetëm pak orë pas largimit të trajnerit Edin Terziç, emëron edhe pasuesin e tij. Turku Nuri Sahin do...