Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Euro 2024, Rusia: Do ta bojkotojmë, s’duhet të na kishin përjashtuar nga kompeticionet e tjera

Kombëtarja ruse e futbollit nuk do të marrë pjesë në shortin e kualifikimeve për Kampionatin Evropian 2024 (Euro 2024). Kjo është bërë e ditur nga Federata Ruse e Futbollit përmes një reagimi zyrtar.

“Arsyeja është vendimi i UEFA-s në shkurt për të pezulluar pjesëmarrjen e ekipeve kombëtare dhe klubeve ruse nga çdo kompeticion. Vendim i cili u kundërshtua nga Federata Ruse e Futbolli dhe u dërgua si çështje në Gjykatën e Arbitrazhi Sportiv (CAS) në Lozanë, e cila në korrik refuzoi të pranonte ankesën”,-bëri me dije RFU.

Shorti për turneun kualifikues do të hidhet më 9 tetor në Frankfurt të Gjermanisë. Kampionati Evropian do të zhvillohet nga 14 qershori deri më 14 korrik 2024 në Gjermani.

Lajme të tjera

Lajme

Shqipëria është gati për të nisur aventurën e saj në Euro 2024. Kuqezinjtë zhvilluar seancën e fundit stërvitore para sfidës së parë me Italinë,...

Euro 2024

“Besoj që performanca nuk ishte aq e mirë siç e kishim përgatitur. Ka gjëra që duhen përmirësuar, i kemi lejuar shumë hapësira Italisë e...

Euro 2024

Sulmuesi kryesor i Italisë në këtë Europian, Gianluca Scamacca foli në konferencë për shtyp para ndeshjes me Shqipërinë. Lojtari që aktivizohet me Atalantën në...

Kombëtare

Erjon Bogdani vijon të jetë golashënuesi më i mirë në historinë e kombëtare shqiptare me 18 rrjeta. Ish-sulmuesi i njohur, i cili në Itali...