Connect with us

Hi, what are you looking for?

Femrat

EURO 2025/ Kombëtarja e vajzave mbyll përgatitjet për sfidën ndaj Luksemburgut

Kombëtarja shqiptare e vajzave mbylli përgatitjet për ndeshjen ndaj Luksemburgut, e vlefshme për kualifikueset e Kampionatit Europian “Zvicër 2025”.

Ekipi i drejtuar nga trajneri Armir Grima zhvilloi seancën e fundit stërvitore në stadiumin ku do të luhet ndeshja “Émile Mayrisch”. Stërvitja zgjati rreth një orë dhe i gjithë grupi është në formë optimale, pa probleme fizike.

Lexo edhe:

Seanca e fundit stërvitore nuk ka pasur shumë ngarkesa fizike. Stafi teknik, me në krye trajnerin Grima e ka fokusuar punën më shumë në ushtrime me topin dhe situata të ndryshme loje.

Ndeshja e parë kualifikuese e vlefshme për Kampionatin Europian “Zvicër 2025”, Luksemburg – Shqipëri do të luhet nesër në stadiumin “Émile Mayrisch”, duke nisur nga ora 19:30.

Lajme të tjera

Futboll

Jose Mourinho është gati të kthehet në pankinë, pas shkarkimit nga Roma muaj më parë. Portugezi do të marrë drejtimin e Beshiktashit, ekip ku...

Premier League

Brighton zyrtarizon largimin e De Zerbit. Klubi anglez ka bërë me dije nëpërmjet një komunikate zyrtare, se trajneri italian do të largohet në fund...

La Liga

Xavi rrezikon shkarkimin nga posti i trajnerit të Barcelonës sapo të mbyllet sezoni. Deklarata e fundit ka sjellë shqetësim në klub, teksa është pritur...

Featured

Me një letër të hapur të publikuar në faqen zyrtare të klubit, presidenti i Inter-it, Steven Zhang u shkruan tifozëve, duke pranuar vështirësitë financiare...