Connect with us

Hi, what are you looking for?

Femrat

EURO U17 për vajza/ Shqipëria njeh kundërshtarët, FSHF organizon sfidat e grupit B

Kombëtarja shqiptare për vajza U17 është njohur me kundërshtaret që do të ketë përballë në raundin e dytë të kualifikueseve të Europianit 2024. Në shortin e hedhur sot në selinë e UEFA-s në Zvicër, Shqipëria mësoi se do të jetë pjesë e grupit B6. Së bashku me Irlandën e Izraelin.

Në mbledhjen mes përfaqësueseve të Federatave, u vendos që ndeshjet e këtij grupi të zhvillohen në Shqipëri. Në muajin shkurt të vitit të ardhshëm. Përkatësisht në datat 20, 23 dhe 26 shkurt.

Lexo edhe:

Ky është një tregues i qartë i punës së mirë nga FSHF, që vlerësohet jo vetëm nga UEFA, por edhe nga federatat e tjera anëtare. Të cilat janë të hapura për të bashkëpunuar me institucionin e futbollit shqiptar.

Skuadra që drejtohet nga trajneri Agustin Kola do të tentojë të ngjitet në Ligën A për të qenë garuese në kompeticionin e ardhshëm të UEFA-s.

Lajme të tjera

Kosovë

Aventurë e re për Arijanet Muric, portierin titullar të përfaqësueses së Kosovës. 25-vjeçari dardan do të jetë pjesë e Ipswichit në katër sezonet e...

Ligue 1

Joao Nevesit do të jetë goditja e madhe e PSG-së në mesfushë. Talenti portugez kërkohet me ngulm nga trajneri Luis Enrique. 19-vjeçari është pjesë...

La Liga

Pedri, ishte mungesa e madhe e Spanjës në ndeshjet më të rëndësishme të Euro 2024, me mesfushorin që u dëmtua pas një përplasje të...

Angli

Manchester United vazhdon të jetë aktiv në merkato dhe pas zyrtarizmit të sulmuesit Joshua Zirkzee, tashmë fokusi kryesor është kthyer në repartin e mbrojtjes....