Connect with us

Hi, what are you looking for?

Euro 2024

Euro2024/ Italia kërkon pikët e para, Anglia dhe Portugalia luajnë për vazhdueshmërinë

Kualifikueset e Europianit “Gjermani 2024” kanë hyrë në ditën e katërt, me Italinë, Anglinë dhe Portugalinë që “rrëmbejnë”skenën këtë të dielë.

Pas suksesit në Napoli, Anglia pret në shtëpi Ukrainën, me këta të fundit që sonte debutojnë në Grupin C.

“Tre Luanët” kërkojnë suksesin e dytë, për të konfirmuar vazhdueshmërinë, ndërsa ukrainasit shohin përpara një duel shumë të vështirë, ndaj një kundërshtari të cilin nuk e mposhtin nga viti 2009.
Angli-Ukrainë luhet në “Wembly” dhe transmetohet në “SuperSport 2” duke nisur nga ora 18:00.

Lexo edhe: 

Po në Grupin C, por në orën 20:45, Italia kërkon pikët e para, pas disfatës me anglezët.
Përballë është Malta, ndoshta kundërshtari i duhur për të rikthyer humorin, ndërsa edhe pse u mundën në Shkup ndaj Maqedonisë së Veriut, maltezët treguan nivel loje dhe shumë dëshirë.
Maltë – Itali transmetohet në “SuperSport 2”.

Në Grupin J, në orën 20:45, Portugalia udhëton drejt Luksemburgut me misionin tri pikë.

Ronaldo me shokë shohin një tjetër sfidë ku mund të argëtohen, ashtu si tri ditë më parë përballë Lihteshtejnit.

Luksemburg – Portugali transmetohet në “SuperSport 3”.

Lajme të tjera

Merkato

Antonio Conte e kishte një nga dëshirat e merkatos dhe presidenca e Napolit ia ka plotësuar. Alessandro Buongiorno është futbollisti më i ri i...

Premier League

Një tjetër futbollist shqiptar në Premier League. Futbollisti kuqezi, Matteo Dashi, do të jetë pjesë e skuadrës së parë të Crystal Palace duke nisur...

Merkato

Mehdi Taremi është zyrtarisht sulmuesi i ri i Interit. Kampionët e Italisë kanë prezantuar 31-vjeçarin iranian, i cili vjen si lojtar i lirë nga...

Merkato

Milani ka zgjedhur t’i besojë trajnerit Paulo Fonseca stolin për sezonin e ardhshëm, por merkatoja nuk ka nisur të nxehet ende, teksa kjo ka...