Connect with us

Hi, what are you looking for?

Futboll

Eurogol, traversë dhe dëmtim/ Çekiçi: Sa keq, nuk kishim aspak fat

Endri Çekiçi ishte protagonist përballë Galatasarayt. Mesfushori ofensiv i kombëtares shqiptare, realizoi një eurogol, goditi traversën dhe doli i dëmtuar nga fusha në minutën e 30-të.

Gjithsesi, Konyaspori humbi 2-1 në kryeqytetin, rezultat që ka zhgënjyer 25-vjeçarin nga Pogradeci. “Ne luajtëm shumë mirë, por nuk ishim me fat. Kjo është arsyeja pse nuk jam shumë i lumtur, edhe pse shënova goli.

 

Goli? Kemi shumë lojtarë të aftë për të goditur portën kundërshtare, ne përpiqemi gjithmonë të gjuajmë dhe shënojmë gola”, deklaroi Çekiçi, i cili do t’i nënshtrohet kontrolleve mjekësore për të mësuar shkallën e dëmtimit.

Lajme të tjera

Katar 2022

Lionel Messi rikthehet të flasë për triumfin e Argjentinës së tij në Botërorin Katar 2022. Në një intervistë të gjatë kapiteni i kombëtares albiceleste...

Kategoria Superiore

Vesel Limaj u largua nga Tirana drejt Rumanisë, duke ndërprerë me konsensus marrëdhënien me kampionët e Shqipërisë. Për SuperSport, futbollisti nga Malisheva i lindur...

Featured

Gjatë periudhës së merkatos, janë të shumta mundësitë që një lojtar të ndryshojë klub dhe fanellë. Mirëpo, edhe pse shumë të rrallë, ka nga...

Futboll

Portieri i Yeni Malatyaspor, Ahmet Eyup Turkaslan raportohet mes viktimave që humbën jetët nga tërmeti vdekjeprurës në Turqi. Lajmin tragjik e zyrtarizoi trajneri Yalmaz...