Basketboll

Euroleague, Baskonia turpëron Realin, Khikmi “bie” ndaj Panathinaikosit

Reali i Madridit pëson humbjen më të rëndë në Euroleague-n e basketbollit dhe këtë disfatë ia shkakton një tjetër skuadër spanjolle, pikërisht Baskonia. 105 – 75 përfundoi takimi në “Fernando Buesa Arena”, me vendasit që shkuan plus 19 pikë që në periodën e parë, e cila u mbyll 36 – 17. Në fund të pjesës së parë Baskonia ruajti avantazhin prej 20 pikësh, duke ua bërë të pamundur madrilenëve që të kthenin rezultatin. Doncic i Realit e mbylli sfidën me një paraqitje mesatarem, duke shënuar 18 pikë.

Ndeshje për t’u harruar e Khimkit në parketin e Panathinaikosit. Skuadra moskovite u dorëzua 93 – 65, ku që në periodën e parë skuadra greke u shkëput me 10 pikë (26 – 16). Spikati për vendasit amerikani Denmon me 24 pikë, ndërsa për Khimkin Shved u ndal në vetëm 17 pikë.

Unicaja u dorëzua vetëm në kohën shtesë ndaj Zalgiris Kaunas 83 – 85, teksa koha e rregullt u mbyll në barazim 72 – 72. Kanadezi Pangos, me 21 pikë, 5 asist dhe 2 rikuperime ishte vendimtar në lojën e tij, për t’i dhënë fitoren e katërt ekipit lituanez.

Zhgënjen Maccabi Tel Aviv, që u dorëzua 72 – 92 në “Menora Mivtachim Arena” ndaj Anadolu Efes. I papërmbajtshëm në radhët e skuadrës turke amerikani McCollum, që shënoi plot 31 pikë, dha 3 asist dhe kontrolloi 2 topa nën tabelë. Për Anadolu Efes kjo ishte fitorja e dytë radhazi, që jep shpresë për vazhdimësinë, ndërsa Maccabi vazhdon të renditet në zonën play off, me 4 fitore dhe 3 humbje.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency