Basketboll

Euroleague/çerekfinalet, Fenerbahce dominon Baskonian, fiton Olympiacosi

Skuadra e Fenerbahces fitoi edhe ndeshjen e dytë ndaj Baskonias në fazën çerekfinale të Euroleague-s me rezultatin 95-89, duke qenë vetëm një ndeshje larg “final four”. Një fitore mëse e merituar e skuadrës turke, që pati epërsi mbi parketin e “Ülker Sports Arena” të Stambollit, duke dominuar gjatë gjithë ndeshjes. Për kampionët në fuqi të Euroleague-s u dallua Wanamaker me 19 pikë, mbështetur edhe nga Vesely me 16, një dyshe që bëri diferencën, ndërsa për Baskonian më i miri ishte Janning me vetëm 17 pikë.

Rikthehet me fitore edhe skuadra greke e Olympiacosit, që mundi 79-68 Zalgiris Kaunas, duke barazuar 1-1 serinë e çerekfinaleve. U duk qartë se vendasit kishin nxjerrë mesime nga disfata e ndeshjes së parë me lituanezët, duke dominuar në “Peace and Friendship Stadium” të Pireut. Bardhekuqtë krijuan një shkëputje prej 9 pikësh në fund të pjesës së parë, por u barazuan 54 – 54 në fund të periodës së tretë. Gjithsesi ata e rritën ndjeshëm ritmin në periodën e fundit, falë lojës së mirë të McLean dhe Spanoulis, që realizuan respektivisht 21 dhe 17 pikë, duke fituar në fund me 9 pikë diferencë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency