Basketboll

Euroleague, Fenerbahce bën detyrën, Zalgiris “shokon” Olympiacosin

Fenerbahce vijon pa vështirësi rrugën e saj drejt mbrojtjes së titullit në Euroleaguen e basketbollit. Skuadra turke e nisi në mënyrën më të mirë edhe fazën play off, pasi fitoi çerekfinalen e parë ndaj baskëve të Baskonias me rezultatin 82-73. Në Ulker Sports Arena formacioni nga Stambolli mbylli çdo llogari me miqtë nga Spanja që në pjesën e parë në fund të së cilës kryesonte me 17 pikë epërsi. Për të marrë avantazhin e serisë 1-0 me ndeshje, Fenerbahce iu fal lojës së mirë të amerikanit Wanamaker dhe çekut Jiry Vesely. I pari realizoi 16 pikë në këtë sukses të skuadrës turke ndërkohë që Vesely shtoi 13 pikë 2 asiste dhe 8 rebound. Surprizën e madhe të mbrëmjes e dhuroi skuadra lituaneze e Zalgiris Kaunas që mposhti pas kohës shtesë brenda në Athinë, nënkampionët e Europës, Olympiacosin. Vasilis Spanoulis zhvilloi një ndeshje vërtet fantastike pasi koleksionoi në total 25 pikë 9 asiste dhe 2 rikuperime por as paraqitja pozitive e këtij të fundit nuk i mjaftoi skuadrës greke që u thye me rezultatin 87-78. Amerikani Davis dhe kanadezi Pangos ishin dy basketbollistët më të mirë mbi parket për Zalgiris pasi të dy sëbashku realizuan plot 41 pikë. Një fitore e madhe kjo për skuadrën lituaneze që tashmë kryeson 1-0 serinë ndaj Olympiacos dhe është vetëm 2 fitore larg historisë, kualifikimit në Final Four.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency