Basketboll

Euroleague, Fenerbahce bën ligjin në Moskë, fitojnë Olympiacos e Barcelona

Një fitore që lë shenjë. Fenerbahce Ulker ruajti statusin e kampiones në fuqi pasi bëri ligjin në kryeqytetin e Rusisë, Moskë duke mposhtur pas kohës shtesë CSKA-në, skuadrën që kryeson renditjen në ruandin e 16-të më të mirave të Euroleagues së basketbollit. 95-93 pas kohës shtesë në favor të skuadrës turke ishte rezultati i sfidës me ekipin nga Stambolli që regjistroi fitoren e 5-t në këtë edicion duke hedhur një hap të rëndësishëm drejt kualifikimit. Për CSKA-në e Moskës kjo ishte humbja e dytë në 8 takime. Lojtari më i mirë mbi parket për Fenerbahcen ishte padiskutim çeku Jiry Vesely i cili zhvilloi një paraqitje fantastike teksa koleksionoi në total 31 pikë 5 rebound dhe 1 asist. Në krahun tjetër dy yjet e skuadrës ruse, spanjolli Sergio Rodriguez dhe francezi Nando De Colo realizuan respektivisht 20 dhe 18 pikë të pamjftueshme gjithsesi për të evituar humbjen. Arritën fitoren e 6-t në këtë edicion të Euroleagues nënkampionët e Europës, grekët e Olympiacos të cilët në Athinë “dërrmuan” serbët e Crvena Zvezdës me rezultatin e thellë 85-59. Fitorja e dytë radhazi për Olimpian e Milanos që në shtëpi mposhti gjermanët e Bamberg me rezultatin 71-62. 14 pikët e Oriolas dhe 13 të tjera të francezit Moerman ndihmuan Barcelonën të rikthehej te suksesi në Euroleague dhe t’i shkaktonte humbjen e 4-t rresht Valencias pasi në “Palau Blaugrana”, katalanasit triumfuan me shifrat e thella 89-71.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency