Basketboll

Euroleague, Fenerbahce del nga kriza, fitojnë Maccabi e Panathinaikos

Fenerbahce i jep një goditje të fortë krizës në Euroleaguen e basketbollit. Skuadra turke fitoi ndeshjen e dytë radhazi në këtë kompeticion dhe ringjalli shpresat për të kapur një vend në fazën play-off edhe pse aktualisht pozicionohet në vendin e 14-të me vetëm 4 fitore dhe 7 humbje. Në Ulker Sports Arena në Stamboll, skuadra turke mposhti lehtësisht me rezultatin 89-76 rusët e Khimki. Diferencën në këtë sfidë e bënë tre lojtarët e Fenerbahces italiani Luigi Datome me 20 pikë por edhe turku Melih Mahmutoglu dhe greku Kostas Sloukas të cilët realizuan nga 19 pikë. Pikëshënuesi më i mirë i sfidës gjithsesi ishte Janis Timma i Khimki me 26 pikë në total. U rikthye te fitorja Maccabi Tel Aviv u rikthye te sukses pasi mposhti me një rezultat shumë të thellë 93-62 francezët e Lyon-Villeurbanne. Kjo ishte fitorja e 7-të në 11 ndeshje për skuadrën izraelite që u ngjit në vendin e 5-të. Në Athinë shumë të thjeshtë e pati Panathinaikos ndaj spanjollëve të Baskonias. 100-68 ishte rezultati final i kësaj sfide me skuadrën greke që suksesin e 7-të sezonal në Euroleague ashtu si Maccabi Tel Aviv. Në një sfidë pa shumë histori si ajo e Athinës diferencën e bëri Jimmer Fredette autori i 21 pikëve. Një fitore me shifra të ngushta mori Crvena Zvezda që mposhti me rezultatin 76-73 spanjollët e Valencias në Beograd, ndërkohë që në Gjermani Alba Berlin kaloi me rezultatin 69-62 Zalgiris Kaunas.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency