Basketboll

Euroleague, Olympiakosi “gjunjëzon” CSKA-në, fiton edhe Khimki

Rivalitet i fortë mes Olympiakosit dhe CKSA-së së Moskës për kreun e Euroleague-s së basketbollit. Në sfidën direkte në raundin e 13-të skuadra greke triumfoi 88 – 86 në “Peace and Friendship Stadium” në Pire, për të koleksionuar suksesin e 10-të sezonal, aq sa kanë edhe moskovitët, të cilët qëndrojnë në krye falë pikaverazhit më të mirë. Amerikani McLean me 25 pikë dhe plot 12 topa të kontrolluar poshtë koshit ishte lojtari më i mirë i ndeshjes, ndërsa në radhët e CSKA-së spikatën Rodriguez dhe De Colo, respektivisht me 23 dhe 18 pikë.

Vazhdon forma e dobët e Barcelonës, që u dorëzua 83 – 90 përballë Unicajas në derbin spanjoll. Falë lojës së mirë të Nedovic, që e mbylli takimin me 26 pikë, miqtë e bënë diferencën në periodën e tretë. Për Unicajan kjo ishte fitorja e dytë radhazi, që rrit shpresat për një vend në zonën play off.

Olimpia e Milanos prish më në fund serinë e humbjeve radhazi në sfidën me Baskonian, së cilës iu imponua në “Mediolanum Forum” me rezultatin 92 – 85. Diferencën në këtë sukses të skuadrës italiane e bënë lojtarët e stolit, pasi statistikat më të mira për të i kishte Jerrells me vetëm 15 pikë. Baskonias nuk i mjaftuan 34 pikët në total të dyshes Shebgelia-Beaubois.

Dominim total i Khimkit ndaj Anadolu Efes, me talentin Shved që shënopi 25 pikë për fitoren 86 – 68 të skuadrës moskovite. Amerikani Gill shtoi edhe 16 pikë të tjera për Khimkin, ndërsa për turqit më i miri mbi parket rezultoi McCaollum me 20 pikë.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency