Basketboll

Euroleague, Olympiakosi zhyt në krizë Realin e Madridit

Në Euroleague-n e basketbollit u zhvilluan 3 sfidat e fundit të raundit të 8-të të ndeshjeve në sezonin e rregullt, ke veçohet përballja mes Olympiakosit dhe Realit të Madridit, që u vendos vetëm pas kohës shtesë. Në “Peace and Friendship Stadium” të Pireut koha e rregullt u mbyll në barazim 72-72, por atëherë kur kërkohej më shumë qetësi Printezis më shokë bënë diferencën, duke triumfuar me 9 pikë më shumë, 92 – 83. Doncic, që rezultoi më i miri mbi parket me 33 pikë nuk u mbështet sa duhet nga shokët e skuadrës, me spanjollët që rrëshkasin në vendin e tetë, duke rrezikuar madje edhe zonën play – off.

Në “Palau Blaugrana” Barcelona s’mund të bënte asgjë përballë Fenerbahces, që triumfoi 68 – 83. Katalanasit vazhdojnë të tregojnë formë të dobët në këtë sezon, me 4 fitore dhe 7 humbje. Nga ana tjetër skuadra turke konsolidohet në pozicionet e para të renditjes, ku vetëm CSKA e Moskës dhe Olympiakos kanë statistika më të mira.

Tjetër paraqitje pozitive për Crvena Zvezdan, që e nisi shumë keq sezonin. Ekipi serb triumfoi 100 – 81 ndaj Anadolu Efes në Beograd, ku shkëlqeu me 29 pikë basketbollisti nga Republika Domenikane, Feldeine. Gjithsesi, Zvezdas i duhen edhe disa fitore të tjera radhazi për t’u ngjitur në zonën play off.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency