Basketboll

Euroleague, Reali kthehet te fitorja, Panathinaikos mposht me vetëm +1 pikë Anadolu Efes

Reali i Madridit rikthehet më në fund te fitorja pas 3 humbjeve radhazi në Euroleague-n e basketbollit. Skuadra madrilène shkatërroi 89 – 57 Unicajan në derbin spanjoll, pasi e gjetën kundërshtarin ndoshta në ditën më të errët. Një përballje pa shumë hustori në “WiZink Center”, me Realin që e mbylli pjesën e parë 19 – 12 dhe e thelloi diferencën pas cdo periode, derisa në përfundim të ndeshjes kishte një epërsi prej 32 pikësh. Amerikani Carroll shënoi 17 pikë për Realin, ndërsa Fernandez dhe Doncic shtuan respektivisht 14 dhe 13 pikë.

Rikthehet te fitorja Maccabi i Tel Avivit, pikërisht në parketin e Khimkit, me rezultatin 69-77. Për moskovitët ishte e pamjaftueshme paraqitja e Shved, që shënoi 21 pikë, ndërsa për izraelitët spikati amerikani Jackson me 19 pikë.

Sfida më e nxehtë ishte në derbin e Ballkanit mes Anadolu Efes dhe Panathinaikosit, që u mbyll me fitoren 81 – 82 të skuadrës greke, falë një gjuajtje të saktë të lirë pak para se të binte sirena për mbylljen e takimit. I papërmbajtshëm Calathes i Panathinaikosit, i cili shënoi plot 29 pikë, dha 10 asist dhe kontrolloi 9 topa nën tabelë.

Humbet në shtëpi Zalgiris Kaunas, që u dorëzua 77 – 97 ndaj Baskonias. Beaubois dhe Shengelia, me nga 19 pikë secili, iu kundërpërgjigjën në mënyrën e duhur Jankunasit, që realizoi 20 pikë për vendasit, por pa mundur ta shmangë humbjen.

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency