Basketboll

Euroleague, Reali fiton El Clasicon, Olympiakosi bie ndaj Bamberg

Reali i Madridit triumfoi 87 – 85 ndaj Barcelonës në El Clasicon Basketbollit në përballjen e raundit të 12-të të Euroleague-s. Një sukses që i mban madrilenet në zonën play – off, pikërisht në vendin e tetë, ndërsa “blaugranat” e koshit vazhdojnë të tregojnë një formë të dobët sezonale me 4 fitore dhe 8 humbje në total. Talenti slloven Doncic, me 16 pikë, 7 asist dhe 6 rikuperime, kishte statistikat më të mira të sfidës, ndërsa Reyes shtoi edhe 14 pikë të tjera për Realin.

Humbje e papritur e Olymiakosit në parketin e Bamberg 67 – 65. Në fillim të periodës së fundit skuadra greke kishte një avantazh prej 10 pikësh, por pikërisht në fundin e takimit amerikani Wrihgt me 20 pikë dhe 7 rikuperime në total bëri diferencën, ndërsa amerikani tjetër Rubit ishte i dyti me statistikat më të mira, me 15 pikë. Gjermanët e Bamberg këcënojnë pikërisht Realin e Madridit për zonën play off.

Pas dy fitoreve radhazi me Bamberg dhe Olimpian e Milanos Khimki bie në parketin e Unicajas 93 – 84. E pamjaftueshme për moskovitët paraqitja e jashtëzakonshme e Shved, që realizoi 28 pikë.

Humbet në Stamboll Fenerbahce, që u dorëzua me vetëm një pikë diferencë 89 – 90 ndaj Zalgiris Kaunas. Kanadezi Pangos mori përsipër lojën e lituanezëve duke shënuar 22 pikë, ndërsa për ekipin turk Vesely dhe Wanamaker u ndalën respektivisht në 21 dhe 19 pikë.

 

Autostop Albania, tregu i makinave me i madh per makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina me qera ,kerkoj makine, kerkoj makina, makina ne shitje, shes blej makina, servis makinash,makina ne shitje,autostop makina, makina ne shitje, kerkoj makine,kerkoj makina okazion,karrotrec, makina.

autostop.al

makina ne shitje, makina me qera, servise, pjese kembimi, tregtar makinash,kerkoj makina,tregu i makinave ,tregu makinave shqiperi,tregu makinave,autostop albania,porsche cayenne me qera, makina per shitje ne tirane,auto a1 albania, auto a1 tirane, shes makina, auto shitje hertz albania makina ne shitje shijak, shes blej, porsche albania, oferta makina per shitje shqiperi ,makina ne shitje ne shqiperi, makina ne shitje, makina ne shitje okazion, makina ne shitje ne gjermani, makina blej makina, makina ne shitje gjermani, makina gjermane ne shitje, ford albania, pjese kembimi te perdorura, pjese kembimi kadiu, pjese kembimi per makina benz

Më të lexuarat

To Top
Evolve Web Agency Evolve Web Agency