Connect with us

Hi, what are you looking for?

Featured

Europa kundër Amerikës Latine, formacionet e mundshme të dy çerekfinaleve të para

Botërori i Katarit po futet në fazën më interesante dhe emocionuese. Sot nisin duelet çerekfinale. Të parët zbresin në fushë Brazili dhe Kroacia, që do të masin forcat mes tyre në stadiumin “Education City Stadium” duke filluar prej orës 16:00.

Kjo do të jetë hera e tretë që Brazili dhe Kroacia do luajnë në Botëror mes tyre. Seleçao i ka fituar dy ndeshjet e mëparshme. Më pas radha e Argjentinës së Leo Messit, që në takimin e mbrëmjes (20:00) do të sfidojë Holandën e Louis Van Gaal në një përballje të zjarrtë në “Lusail Iconic Stadium”.

Fituesit e këtyre dy çifteve, do të ndeshen mes tyre në duelin gjysmëfinal të Botërorit. Skuadra tulipane kërkon hakmarrjen pas eliminimit nga pika e bardhë në gjysmëfinalen e Botërorit Brazil 2014. Po si pritet të rreshtohen Kombëtaret në dy takimet e para çerekfinale?

BRAZIL-KROACI:

HOLANDË-ARGJENTINË

Lajme të tjera

Kategoria Superiore

Big Brother Mania edhe në mbrëmjen gala “Më të mirët 2022”, që organizohet nga FSHF dhe Digitalb, dhe që po transmetohet në SportNews, teksa...

Segunda Division

Myrto Uzuni rikthehet vrullshëm. Pas dy ndeshjes mungesë për shkak dëmtimi, sulmuesi i Kombëtares Shqiptare është rikthyer titullar në sfidën Granada-Andorra dhe ka shënuar...

Eliminatore

Pasi mbylli aventurën me Portugalinë, tashmë trajneri Fernando Santos është prezantuar te Polonia. Tekniku portugez do ë provojë të polakët në Europianin e vitit...

Futboll

El Mundo Deportivo ka zbuluar një prapaskenë interesante që ka lidhje me Cristiano Ronaldon dhe Leo Messin. Sulmuesi portugez ishte ende pjesë e Real...